Месечна архива: мај 2016

13173711_814416391991843_6379490873998330262_n

Малински Фото Фестивал во недела во Кратово

Фото клубот Куманово има чест по трет пат да Ве покани на првиот фестивал на фотографија во Македонија „Малински Фото Фестивал“ кој започнува на 21.05.2016 година во 12 часот во НУЦК „Трајко Прокопиев“ Куманово, а...

13224972_10206459548513725_183651785_o

Едукација на учениците од четвртто одделение на теми од областа на безбедноста и здравјето

Пивара Скопје АД реализира 45 минутна презентација на сите учениците од четвртто одделение во просториите на ООУ „Кочо Рацин“ Кратово на теми од областа на безбедноста и здравјето на учениците во нивната работна средина...

cea_logo_black

Промоцијата на проектот ” Создавање на можности за вработување на млади во рурални средини”

П О К А Н А Центарот за економски анализи (ЦЕА) и Федерацијата на фармерите на Република Македонија во соработка со Општина Крива Паланка, а поддржани од Делегацијата на Европската Унија во Македонија, со...

pasha16-15-300x199

Митрополитот Г.Јосиф Воскресението Христово го објави во Кратово

На 1-ви Мај 2016 година, во храмот на свети Јован Крстител – Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се...