Митрополитот Г.Јосиф Воскресението Христово го објави во Кратово

На 1-ви Мај 2016 година, во храмот на свети Јован Крстител – Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос Воскресе!pasha16-15-300x199

facebooktwittergoogle_pluslinkedin