ЗАВРШЕН НАСТАН ВО РАМКИТЕ НА ПРОЕКТОТ „ОПШТИНСКО КОРИСНА РАБОТА – ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ“

Општинa Кратово

Ве поканува

на

Промоција на реализираните активности

22.03.2017година 13.00 часот

Мултимедијален центар (Кино сала) – Кратово

Опшина Кратово во рамките на програмата „Општинско корисна работа“ во соработка со
UNDP (Програма за развој на Обединетите Нации), Агенција за вработување на РМ и Министерството за труд и социјална политика од 15.09.2016 до 15.03.2017 година го реализираше проектот „Зедно сме посилни“ кој опфати повеќе активности од областа на социјалната заштита.

Со цел промоција и презентација на реализираните активности Ве покануваме на ден  22.03.2017 година (среда) со почеток од 13 часот во Мултимедијалниот центар во Кратово да бидете дел од Завршниот настан на овој проект.